نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
الكترونيك مدرن

در آرزوي تاسيس شهري الكترونيكي در ايران
دكتر علي‌اكبر جلالي عضو هيات علمي دانشكده برق دانشگاه علم و صنعت و استاد پاره وقت دانشگاه «وست ويرجينا»ي آمريكاست. او تحصيلاتش را تا مرحله فوق دكترا در حوزه كنترل كامپيوتري، ادامه داده است و 13 سال تمام است كه تلاشي شبانه‌روزي براي توسعه فناوري ارتباطات و اطلاعات در ايران را آغاز كرده و فعاليت‌هاي تحقيقاتي او زبانزد عام و خاص است.

معروف‌ترين كار تحقيقاتي او تاسيس نخستين روستاي الكترونيكي ايران و جهان است.

علي‌اكبر جلالي همچنين عضو مستقل يونسكو در منطقه آسيا و اقيانوسيه در حوزه آموزش الكترونيك است و علاوه بر آن عضو كميته كارگروه يونسكو در تهران در حوزه فناوري اطلاعات نيز هست. از ديگر سمت‌هاي او عضويت در هيات رئيسه جامعه اطلاعاتي ايران است.


 او اخيراً نيز جايزه E.Aisia AWARD يا جايزه برترين پروژه خلاقيت و فناوري در حوزه منطقه آسيا و اقيانوسيه را بخاطر تاسيس نخستين روستاي الكترونيكي آسيا به‌دست آورده. دكتر جلالي تاكنون 26 جلد كتاب در حوزه فناوري اطلاعات به چاپ رسانده كه برخي از آنها در مراكز آموزشي ناسا در ايالات متحده آمريكا تدريس مي‌شود.


برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۶:۳۴ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

 

برق تلفن مستقل از برق شهر بوده و ربطي به آن ندارد. براي همين است كه در زمان خاموشي تلفن كار مي كند. برق تلفن از نوع مستقيم بوده اما برق شهر از نوع متناوب است. برق شهر 220 ولت و در مصارف خانگي 15 تا 25 آمپر مي باشد. اما برق تلفن بستگي به منطقه مورد استفاده بين 45 تا 65 ولت بوده و جريان بسيار كمي را دارد كه در نتيجه آن نه آدم را مي گيرد و نه لامپي روشن مي كند.


برچسب‌ها: برق شهري- برق الكترونيك- برق تلفن،


ادامه مطلب
تاريخ : ۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۲:۳۹ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

 

سيستم هاي الكترونيكي از مدارهاي مشتمل بر ترانزيستور، مقاومت و خازن تشكيل مي‌شوند. از مجموعه اين مدار در كنار هم پاسخ خروجي معيني بدست مي‌آيد. يكي از پاسخ هاي خروجي در اين سيستم ها تقريب سيگنال هاي ورودي سيستم هاي الكترونيكي در بيشتر موارد بسيار ضعيف هستند. بطور مثال آشكارسازهاي فوتون (كه در گردآوري و تبديل نور به سيگنال الكتريكي به كار مي‌روند) مي‌توانند نور ستارگان دور را آشكار سازي كنند، اما ولتاژ سيگنال كه ايجاد مي‌كنند درحدود يك ميليونم ولت است. در اين صورت، براي تقويت آن بايد از تقويت كننده استفاده شود. مدار ساده‌اي كه شامل تقويت كننده تك ترانزيستوري است، مي‌تواند يك سيگنال ورودي را تا چند صد برابر تقويت كند.

مداري كه براي اجراي عمليات منطقي به كار مي‌رود يك كليد ترانزيستوري است. هنگامي كه ورودي مدارهاي پتانسيل زمين است ترانزيستور نارساناست و حالت قطع دارد، چون از ترانزيستور جرياني نمي‌تواند بگذرد. ولتاژ خروجي بايد تا حد ولتاژ تغذيه كلكتور (جمع كننده) بالا برود. هر كجا ولتاژ ورودي (Vin) با ولتاژ تغذيه كلكتور برابر شود، ترانزيستور رسانا مي‌شود به حالت وصل در مي‌آيد.

در نتيجه جريان زيادي از مقاومت كلكتور (Rc) و ترانزيستور مي‌گذرد. چون مقاومت ترانزيستور در حالت رسانايي كم است، ولتاژ خروجي (Vout) كم است. اگر ولتاژ زياد مثل ولتاژ چند كلكتور را به عنوان حالت منطقي 1 يا درست ولتاژ كم را با عنوان حالت منطقي 0 يا نادرست تعريف كنيم. هر گاه مداري كه عمل منطقي نه (NOT) شامل چند ورودي باشد هر عمل منطقي را مي‌تواند به همين ترتيب انجام دهد. بنابراين با دسته‌اي از مدارهاي منطقي مي‌توان همه علامت منطقي را انجام داد.


برچسب‌ها: مدارهاي الكترونيكي-الكترونيك-مدارهاي پتانسيل-سيتمهاي الكترونيكي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۷:۳۷:۵۵ | نویسنده : محبي | نظرات (0)
[ ۱ ]