نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
الكترونيك مدرن

به زبان‌ها و شيوه‌هاي مختلف مي‌توان دستورات لازم را به دستگاه‌هاي پردازنده اعلام نمود. يكي از زبان‌هاي پركاربرد و قدرتمند در زمينه الكترونيك برنامه نويسي به زبان سي (C) است. براي برنامه نويسي اين زبان پركاربرد نياز به نرم افزار كامپايلر CodeVisionAVR داريد.

 


برچسب‌ها: برنامه نويسي-زبان الكترونيك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰:۰۹ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

الكترونيك نوري، مطالعه و استفاده از دستگاه‌هايي الكترونيكي است كه نور را توليد، شناسايي و كنترل نمايند. الكترونيك نوري معمولاً زيرشاخه‌اي از فوتونيك يا الكترونيك در نظر گرفته مي‌شود. دستگاه‌هاي الكترونيك نوري مي‌توانند مبدل‌هاي الكترونيكي به نوري يا نوري به الكترونيكي باشند يا وسايلي كه از چنين دستگاه‌هايي در فعاليت‌شان به كار برود. واژهٔ الكترواپتيك غالباً به اشتباه به جاي الكترونيك نوري به كار مي‌رود، درحالي كه الكترواپتيك شاخهٔ وسيع‌تري در فيزيك است كه به بررسي برهم‌ كنش نور و الكترون مي‌پردازد.

الكترونيك نوري مبتني بر اثرات كوآنتومي نور روي مواد الكترونيكي، به خصوص نيمه‌رساناها است.

 


برچسب‌ها: الكترونيك نوري-الكترونيك مدرن-دستگاه الكترونيكي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۵:۰۱ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

انفورماتيك پزشكي را حوزه كاربردي فن آوري اطلاعات و ارتباطات در پزشكي مي‌توان تعريف كرد، و به توليد و خدمات فن آوري اطلاعات در حوزه خدمات بهداشتي و درماني صنعت انفورماتيك پزشكي اطلاق مي‌شود. جهت توسعه اين صنعت در داخل كشور نيازمند برنامه‌ريزي بر اساس فرصت‌ها و تهديدهاي سر راه و نقاط قوت وضعف خود هستيم.

صنعت انفورماتيك بصورت عام داراي ويژگي‌هايي است كه كشورهاي دنيا را ترغيب به سرمايه‌گذاري در اين بخش كرده‌است. صنعت انفورماتيك پزشكي شامل سه بخش نرم‌افزار و سخت افزار و خدمات درحوزه پزشكي است. دراين ميان قسمت نرم‌افزار جايگاه ويژه‌اي جهت سرمايه‌گذاري دارد. همچنين حوزه‌هايي از انفورماتيك پزشكي چون كاربرد هوش مصنوعي در پزشكي، خدمات پزشكي از راه دور به دليل در مرحله تحقيق بودن، زمينه خوبي براي برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري در ارائه محصول در آن بخش خواهند بود. با توجه به نقش دولت‌ها در راستاي توسعه دو بخش كاربردي و توليد در حوزه انفورماتيك موظف به ايجاد موارد زير بنايي هستند؛ بنابراين شناخت جامع از زير ساخت‌هاي اين بخش در بدو برنامه‌ريزي به شكل حياتي لازم و ضروري مي‌باشد، اين زير ساخت‌ها عبارتند از:

۱. زيرساخت امنيتي

۲. زيرساخت تجاري

۳. زيرساخت حقوق

۴. زيرساخت اجتماعي و فرهنگي

۵. زيرساخت استانداردسازي

۶. زيرساخت فني


برچسب‌ها: علم الكترونيك-علم پزشكي-كاربرد الكترونيك در پزشكي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۶:۳۶ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

بحث آموزش الكترونيك در سال هاي اخير به ميان آمده و بسياري از موسسه‌ها و شركتها سعي بر گسترش آن داشتند. عوامل افزايش يا كاهش دهنده كيفيت زندگي خانواده‌ها يا جوامع بشري از مزايا و معايب آن به شمار مي‌روند. آرامش، انتخاب رشته مورد علاقه، رهايي از مشكلات و هزينه‌هاي رفت و آمد، امكان دسترسي در هر زمان و مكان و امكان استفاده از منابع الكترونيكي و كتابخانه‌هاي ديجيتال مي‌تواند ارتقاي دانش افراد جامعه را فراهم كند.

ويدئو كنفرانسها و تالارهاي مجازي گفت‌وگو به راحتي ارتباط دانشجو با استاد و دانشجويان ديگر را در هر نقطه جغرافيايي فراهم مي‌كند. البته نبايد فراموش كرد دسترسي به اين امكانات مستلزم تجهيزات مناسب و اينترنت پرسرعت است. طرح آموزش الكترونيك به سرعت رو به افزايش است و بسياري از خانواده‌ها براي كنترل فرزندان خود و كاهش هزينه از آن استقبال كرده‌اند. اما مي‌بايست در نظر داشت كه بسياري از فنون و مهارتهاي يادگيري در ارتباطهاي نزديك و فيزيكي موثرتر است و آموزش الكترونيك به تنهايي نمي‌تواند تمام ابعاد مهارتهاي يادگيري را پوشش دهد.


برچسب‌ها: آموزش الكترونيك، تأثير الكترونيك، زندگي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۵:۱۶:۵۸ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

 

الكترونيك علمي است كه به بررسي حركت الكترون در دوره گاز، خلاء و يا نيمه رسانا و اثرات و كاربردهاي آن مي پردازد. با توجه به اين تعريف، مهندس الكترونيك در زمينه ساخت قطعات الكترونيك و كاربرد آن در مدارها، فعاليت مي كند. به عبارت ديگر، زمينه فعاليت مهندسي الكترونيك را مي توان به دو شاخه اصلي "ساخت قطعه و كاربرد مداري قطعه" و "طراحي مدار" تقسيم كرد.

 استاد مهندسي برق دانشگاه تهران در معرفي اين گرايش مي گويد:

"گرايش #الكترونيك به دو زير بخش عمده تقسيم مي شود. بخش اول #ميكروالكترونيك است كه شامل علم مواد، فيزيك الكترونيك، طراحي و ساخت قطعات از ساده ترين آنها تا پيچيده ترين آنها است و بخش دوم نيز #مدار_و_سيستم ناميده مي شود و هدف آن طراحي و ساخت سيستم ها و تجهيزات الكترونيكي با استفاده از قطعات ساخته شده توسط متخصصان ميكروالكترونيك است.

#دكتر_جبه_دار نيز در معرفي اين گرايش مي گويد: گرايش الكترونيك يكي از گرايشهاي جالب مهندسي برق است كه محور اصلي آن آشنايي با قطعات نيمه هادي، توصيف فيزيكي اين قطعات، عملكرد آنها و در نهايت استفاده از اين قطعات، براي طراحي و ساخت مدارها و دستگاههاي است كه كاربردهاي فني و روزمره زيادي دارند.


برچسب‌ها: الكترونيك - تعريف الكنرونيك - ساختار واژه الكترونيك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۵:۵۰:۳۰ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

الكترونيك علم مطالعه ي عبور جريان الكتريكي از مواد مختلف - مانند نيمه هادي‌ها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها - و آثار آن است. الكترونيك همچنين به عنوان شاخه‌اي از فيزيك نظري شناخته مي‌شود. طراحي و ساخت مدارهاي الكترونيكي براي حل مشكلات عملي، قسمتي از مباحث موجود در مهندسي الكترونيك و را تشكيل مي‌دهد.

در برخي موارد مطالعه المان‌هاي جديد نيمه‌هادي و فن‌آوري‌‌ها نزديك به آن، شاخه‌اي از فيزيك در نظر گرفته مي‌شود.

ارتباطات الكترونيك بين موسسات تجاري چيز تازه‌اي نيست، بلكه سالها به شكل تبادل الكترونيكي اطلاعات (EDI=Dlectronic Data Interchange) كه توسط شبكه‌هاي (VAN=value added networks) پشتيباني مي‌شدند و از طريق خطوط تلفن اختصاصي عمل مي‌كردند، وجود داشته است.

غالباً به منظور جابجايي الكترونيكي اسناد تجاري مرسوم (فاكتور و ...) استفاده مي‌شود. در واقع منظور از EDI تجارت بدون كاغذ مي‌باشد. تعريفي كه براي EDI ارايه شده است چنين است: «انتقال اطلاعات تجاري سازماندهي شده توسط استانداردهاي اطلاع‌رساني مورد توافق از يك سيستم كامپيوتري به سيستم كامپيوتري ديگر از طريق تجهيزات الكترونيكي». ارايه توضيح مختصري درباره اين تعريف، به درك موضوع كمك قابل توجهي خواهد كرد.

 


برچسب‌ها: الكترونيك-تاريخچه ظهور الكترونيك-تاريخ پيدايش الكترونيك.،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۵:۳۵:۲۱ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

مدارهاي الكترونيكي براي ايفا كردن وظايف مختلفي استفاده مي‌شوند. كاربردهاي اصلي مدارهاي الكترونيكي عبارتند از:

  1. كنترل و پردازش داده‌ها
  2. تبديل و توزيع توان الكتريكي
  3. اجراي عمليات خاص


برچسب‌ها: مدار الكترونيكي-الكترونيك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۱:۳۶ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

مباحث الكترونيك صنعتي از جمله بروزترين مباحث در گرايش قدرت، كنترل و الكترونيك است. در حقيقت در اين مباحث دانش استفاده از نيم رساناها در توان ها و ولتاژهاي سطح بالا مطرح مي شود كه قابليت هاي بسياري را به تجهيزات صنعتي مي افزايد. كنترل كننده هاي سرعت موتور، راه اندازهاي موتورهاي صنعتي، فيلترهاي هارمونيكي اكتيو، يكسوسازها، اينورترهاي صنعتي، اينورترهاي مولدهاي تجديدپذير، شارژرها و منابع سوئيچينگ و… تنها بخشي از كاربردهاي دانش الكترونيك صنعتي است.

نيم رساناها در الكترونيك صنعتي نه به عنوان تقويت كننده كه به عنوان كليد استفاده مي شوند و بر مبناي نوع كليدها و شيوه هاي كليدزني، تجهيزاتي به نام مبدل ها معرفي مي شوند كه انعطاف قابل توجهي در تبديل مشخصه هاي تجهيزات در توان هاي قابل توجه ايجاد مي كنند. براي آگاهي از دستاوردهاي الكترونيك صنعتي، پيش از هر اقدامي نياز به آشنايي با انواع كليدهاي نيم رسانا، مشخصه ها و كاربردهاي آن ها، آگاهي از مدارات مبدل ها، كاربردهاي صنعتي مربوط به آن ها و … است كه تمامي اين موارد بايستي در آموزش الكترونيك صنعتي پوشش داده شود.


برچسب‌ها: الكترونيك صنعتي-الكترونكي چيست-درس هاي مهندسي الكترونيك صنعتي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۳:۲۲ | نویسنده : محبي | نظرات (0)

الكترونيك قدرت شاخه‌اي از الكترونيك صنعتي است. الكترونيك قدرت مبحثي است متشكل از مهندسي الكترونيك و مهندسي قدرت كه در آن عملكرد الكترونيك حالت جامد براي كنترل و تبديل توان الكتريكي بررسي مي‌گردد. به عبارت ديگر الكترونيك قدرت به بررسي استفاده از نيمه هادي‌ها در قدرت مي‌پردازد.

 


برچسب‌ها: تعريف الكترونيك قدرت، الكترونيك چيست؟، معني تركيب الكترونيك و قدرت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۸:۳۳ | نویسنده : محبي | نظرات (0)
[ ۱ ]